09 lutego 2020

Urodziny, zimowiosna, trochę kota i szczypiorku.Ta dam, czterdzieści siedem.Nie wiem czemu, ale nasza kicia zawsze ma taką minę jak posępna księżna. Uszy sowy, barwy kamuflażowe szopa, a charakter kapryśnej damy. W Kalinowie wszystko dobrze, nadal trwa zimowiosna, w nocy spada do czterech stopni, pięciu poniżej, w dzień to samo ale na plusie. Czasem śnieg, czasem słońce, czasem deszcz. Zielone się jednak już rusza, leszczyna podkwita, a parę dni temu widzieliśmy z Miłym wracające gęsi.
Rozpoczęliśmy powiększanie szklarenki przed sezonem, a droga kupna nabyliśmy też maszynę do robienia zrębków. Najlepsza atrakcja - patrzęć jak wciąga gałęzie i przerabia na śliczny mulcz. Pokażę zdjęcia jak zrobię - na grządkach rozłożyłam już popieczarkowy kompost, w nowym kompostowniku zas przerabia się  kompost na jesienny sezon i następne grządki.

 

Szczypior w torebkowych pakietach ślicznie rosnie, zjadamy codziennie, a jutro będę pakować nowe torebki, bo zaopatrzyłam Elfa i Dużego w zieleń wiosenną własnego chowu. Zachwycam się korzonkami.


Są przepiękne. Cud nowego życia - niedługo zazielenią się zagonki z sałata i rzodkiewką, wszystko ruszy tak pięknie, że doba będzie za krótka... czekam (nie)cierpliwie jak dzieciak przed wigilią.


Za tymi drzwiami jest ukochany pan Kici. Kicia czeka jak ja na wiosnę:)


14 komentarzy:

 1. Wszystkiego dobrego na dalsze lata Ci życzę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje, bardzo bym chciala i zamierzam tak wlaśnie dzialać i do tego celu dążyć!

   Usuń
 2. Serdeczne pozdrowienia urodzinowe z Wilna. Droga, Kalino, życzę nie zmieniać się z biegiem lat, dalej być tą romantyczką zakochaną w otaczającym świecie, i jak najdłużej dzielić się swoim optymizmem z czytelnikami bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak będzie, Honoratko! Pozdrawiamy cudowne Wilno.

   Usuń
 3. "Wiosna panie sierżancie". A kot to celebryta całym.....pyszczkiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego najlepszego :). Ciesz się każdą chwilą bo wchodzisz w wiek, w którym nawet 1-2 lata mniej jest młodością :D Przede wszystkim życzę zdrowia Tobie i całej rodzinie.
  Ciekawy sposób uprawy szczypiorku. Jeśli wcześniej pisałaś o nim to przepraszam wyleciało z glowy. Jak go robisz w sensie co jest na dnie torebki i czy ona w trakcie rośnięcia mocno pachnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziekuje za życzenia! Trociny na dnie. Namoczyć trociny, wsypac do torebki, poukladac cebulki z poobcinanymi czubkami. Podlewac dosc slabo potem, dlugo trzyma wilgoc:) Rosnie wspaniale. Zapach naturalny, szczypiorkowo ogrodowy.

   Usuń
 5. Wszystkiego najlepszego moja równolatko! W Pyrlandii już przedwiośnie - mam ochotę siać i kopać, a jednocześnie drżę, że zima przypomni sobie o nas na początku kwietnia i to wszystko, co już teraz zaczyna ruszać dostanie po delikatnych, zielonych paluszkach. I pada deszcz - dużo, co sprawia, że samopoczucie mam okropne, ale na dnie duszy tli się sympatyczna iskierka, bo wiem, że każdy dzień opadów minimalizuje suszę rolniczą, która już teraz panuje w naszym regionie. Byle do wiosny :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! U nas też leje drugi dzień, i się cieszymy, robi nam sie herbatka kompostowa na zaginkach:) Też chce mi się siac. Bardzo, bardzo. Chyba kleome chociaz na rozsade posieję, pani Katarzyna mówiła w podcaście że już można:)

   Usuń
  2. Jeśli się trochę przejaśni, to w weekend jadę na działkę (niestety mój ogród jest 20 km od domu ;-)Siać pewnie nie będę, ale trzeba przemalować skrzynki w warzywniaku i przydałoby się wymienić podkład pod żwirowymi ścieżkami, bo chwasty wygrywają (nasza działka leżała odłogiem 5 lat, zanim ją wzięliśmy - uparliśmy się na zagospodarowanie "eko", więc oczyszczaliśmy ją ręcznie, niestety w ziemi nadal są pokłady nasion z byłej dzikiej łąki i co jakiś czas trzeba to znów oczyszczać).

   Usuń
 6. Wszystkiego naj, naj Kalino na zimowiosnę i wszystkie następne pory roku. Serdeczne e-buziaki urodzinowe!

  OdpowiedzUsuń
 7. Najlepszego, Kalino:-)
  Wysiałam wczoraj ostre papryki, cienkie strąki cayenne, bardziej masywną Cyklon oraz czereśniową; te udają się zawsze, inne, bardziej ciepłolubne nie dojrzewają; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Water Hack Burns 2 lb of Fat OVERNIGHT

  At least 160,000 men and women are utilizing a simple and SECRET "water hack" to lose 1-2 lbs each and every night while they sleep.

  It's painless and works on anybody.

  Here's how you can do it yourself:

  1) Grab a glass and fill it up with water half the way

  2) Proceed to follow this amazing HACK

  you'll become 1-2 lbs thinner in the morning!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zostawisz ślad :)