19 maja 2019

Tygrys maj

Zawsze mam to samo wiosną. Nagle, z dnia na dzień, wszystko przyspiesza - zieleń staje się zachłanna, czasu brakuje, chwasty rosną jak szalone, skończę pielić z jednego końca, zarośnie drugi. Sadzę, pikuję, przesadzam, wywożę, kopię, sieję.
Jeszcze bób. Jeszcze pnąca fasola. Po przymrozkach zmarzły mi orzechy, a poza tym wszystko raczej przetrwało. Wszystkie pomidory już w szklarni, ale koktajlowe jeszcze powędrują do donic.
Jest tak pięknie, że wychodzę rano, patrzę na to, co ożyło po deszczach i myślę o tym, jacy jesteśmy bogaci, że mamy tę zieleń, tygrysa - maj, jak z wiersza Leśmiana, zapach ziemi, szczęście padania w sen tak zmęczonym, że zasypia się prawie natychmiast.
Nie gniewać się, że mnie mało na blogu - każdą wolną chwilę spędzam w ogrodzie. Jak nie spędzać, gdy jest tak, że głowa wiruje?
7 komentarzy:

 1. Dlaczego tygrys?
  Bardzo podobają mi się zdjęcia, są takie naturalne. Tak, po deszczach jakoś tak wszystko szybciej rośnie :D
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To cytat z wiersza Lesmiana Zmory wiosenne:

  A teraz biegnie w jawę, przez las na lasu skraj -
  A za nią - Maj drapieżny! Spójrz tylko - tygrys-maj!...

  Dziękuję, zdjecia robię zwyczajnie, w przelocie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie jest u Ciebie. Podziwiam cudną szklarnię. Też szaleję w ogrodzie😊 ta praca bardzo mnie odpręża.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie gniewać się, nie gniewać ;) Ogród ma teraz pierwszeństwo! Ale mam nadzieję, że robisz więcej zdjęć i nam je później zaprezentujesz :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie usiadłam na tarasie po powrocie z grządek; mokro, ale trzeba pobabrać się trochę, bo sadzonek nie widać z zielska; ruszyło wszystko, ale nie dam się zwariować, najpierw oplewię grządki, a potem będę kosić trawę:-) te śliczne dzwonki na przedostatnim zdjęciu to kokoryczka? ciekawe kwiatki z zielonawym wykończeniem; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie ma co się gniewać, należy tylko pochwalić Blogerkę, że pracowita jest jak pszczółka 😃😃😃 Piękne plony ogrodu. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam wszystkich, to naprawdę zadziałało i jestem dumny z tego, że mogę również zeznawać. Mój mąż zostawił mnie dla innej dziewczyny. Czułem się bardzo źle, ale spodziewałem się, że wróci do mnie. Pewnego dnia zobaczyłem wiadomość o tym, jak kobieta spotkała się z mężem i postanowiłem spróbować tego proroka, który pomógł jej, ponieważ mój związek zawiódł. Chociaż nigdy nie wierzyłem w pracę duchową. Próbowałem niechętnie, ponieważ byłem zdesperowany, ale ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, ten prorok pomógł mi, a mój związek jest teraz doskonały, ponieważ pomógł mi teraz traktować męża jak królową, mimo że powiedział mi, że jest mną, już nie kocha. Cóż, nie mogę wiele powiedzieć, ale jeśli masz problemy ze swoim związkiem, oto adres e-mail (palaceofsolutions@gmail.Com). Twój partner na pewno do ciebie wróci .. Lub skontaktuj się ze swoim WhatsApp @ +2348138513961

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zostawisz ślad :)