02 kwietnia 2016

Sobota, sobota! I słońce. Naleśniki z mascarpone i świat uptaszony.Recepta na poranek sobotni.
Usmażyć nalesniki, wrzucić pyszne wiśnie, zmiksować mascarpone z 30% śmietanką. Kawa, za oknem słońce, w tle muzyka i rozgwar ptaków, jak Simona Kossak mawiała - świat uptaszony. Nic to, że góra prasowania, a rycerza brak, by z tym smokiem zawalczył. Sałata wschodzi? Wschodzi. Pomidory też. Rzodkiewka, kilka kolorów. Wyniki mam lepsze, hemoglobina wspięła się na wyżyny 10 czegoś tam przy normie 12. Cieszę się i raduję. Słucham muzyki i uśmiecham się sobie przy desce do prasowania, zaglądając w rozsłonecznione okno...10 komentarzy:

 1. i mnie świat słońcem doświetlony, ptasim śpiewem dopieszczony :)...jedynie kawki, póki co brak, ale to zaraz migusiem naprawię :)

  piękna soboto trwaj :)

  pozdrawiam ciepło Kalino :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na 14 do pracy, ale do 14 jeszcze tyle,tyle godzin:)

   Usuń
 2. I niech tak trwa! Cieplutko, wiosennie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z cieplutkiem tak sobie, plus osiem, ale idzie ku lepszemu:)

   Usuń
 3. Świat uptaszony - ładne.:) Najchętniej bym wyskubała te wiśnie, ależ apetyczne!
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. słońce daje mi życie , jeszcze ptaków świergot to nawet kawa mi nie potrzebna , byle tak dalej to myśli lepsze będą bo zdrowie coś nie takie. Małgosia

  OdpowiedzUsuń
 5. O, ja też miałam uptaszoną sobotę! Pierwszy raz słyszałam, żeby sójka przeskakująca z gałęzi na gałąź brzozy aż tyle i w taki sposób "gadała"! I wcale się nie bała podchodzącej bardzo blisko nieco już dojrzałej kobiety prowadzącej kuca szetlandzkiego, na którego grzbiecie zasiadał mały Dominik, który z kolei mimo swojej właściwości i bycia nieco innego niż to, które uznaje się za normę, też ogromnie interesował się deliberującym ptaszkiem. Było nam bardzo miło. :)

  Pozdrawiam Cię, Kalino, i jeśli to możliwe, napisz, jak okadzasz szklarnię. Zadałam Ci pytanie o to pod wpisem wielkanocnym. Pewnie Ci umknęło... Bo chyba nie jest niedyskretne? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już odpowiadam, Jolu. Czytałam na jakimś forum ogrodniczym, ze wrotycz może pomoc na mączlika. Wieszać w pękach po rogach szklarni, zatkać szczeliny i dymem wrotyczowym pokurzyć trochę.. mozna i szalwią. Może nic nie da, ale spróbuję, mam suszony wrotycz z zeszlego roku:)i szałwię:)

   Usuń
  2. Dziękuję! :)
   Też bym spróbowała, ale nie mam suszonych ziół, to znaczy tych akurat potrzebnych. Chyba że zadziałałoby odymianie suchymi pędami wrotyczu zebranymi teraz. Musiałabym się rozejrzeć, czy mi się gdzieś w sąsiedztwie nie uchowały jakieś badylki.
   Na przyszły sezon to sobie nasuszę, o! :)
   A teraz oddalam się do ogrodu, bo tam roboty huk, a pogoda jest jak marzenie. Czego i Tobie życzę, znaczy się zwłaszcza tego drugiego. :)

   Usuń
 6. Ech! załapałbym się na kopiec takich naleśników. "Pomarzyć dobra rzecz. Oj,życie,życie nudne. Pomarzyć czasem dobrze jest w niedzielne popołudnie".

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zostawisz ślad :)