08 czerwca 2017

Sezon truskawkowy.

I oto nadejszła wiekopmna chwila! Są. Zaczęły się i u nas. Z pobliskiej wsi Miły przytargał pierwsze dziesięć kilo, częśc już pod cukrową pierzynką, resztę zjadamy, obłędnie szczęśliwi. Kilo chyba sama zjadłam.Truskawki z cukrem, truskawki ze śmietaną, truskawki soute, truskawkowy koktajl, truskawkowe naleśniki, gofry z truskawkami...
Nigdy nie smakują tak, jak teraz.
Palce po obieraniu z szypułek  pachną, unosze je i wdycham ten cudny zapach lata.
Truskawki, nie z obcego kraju, własne, pachnące,  dorodne, piękne. Jak można bez nich żyć? Nie można. Będa truskawkowe konfiturki, truskawkowy sok.
Ciasto z truskawkami i rabarbarem.
Miny dzieci bezcenne. Moja taka sama. Cały stół pełen dobra.
Jutro zagotuję, popakuję w słoiczki, pod serwetkę. Najszybciej znikające dżemy zimą, to truskawkowe, zaraz po nich wiśnie i powidła ze śliwek. Ale na wiśnie przyjdzie lipcowy czas Bullerbyn, a na śliwki już przedjesienny.
Teraz, w tym szkarłatnym, wesołym tańcu czerwca, Jej Wysokość Truskawka nie ma konkurencji.
No, do czasu poziomek... ale o nich cyt, jeszcze potem. Jeszcze czekają w paprociowych parowach. Teraz radujmy się z truskawek. 


7 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dzisiaj robią się dżemy i sok. Cały dom pachnie. Tak:)

   Usuń
 2. Hi, hi, i mamy taki sam miętowy durszlaczek z truskawkami - ja swoim zrobiłam kilka dni temu też podobne zdjęcie ;) Pozdrawiam serdecznie i życzę smacznego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozdrawiam, pozdrawiam, stowarzyszenie miętowych durszlaczków!

   Usuń
 3. Nadchodzą wspaniałe dni :) U mnie dopiero 3 dojrzałe na krzaczkach, ale mnóstwo zielonych czeka już w kolejce na promienie słońca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Truskawki są stworzeniem doskonałym:)

   Usuń
  2. Jednak nie wszyscy je lubią i przeżywają ekstazę na ich widok.

   Usuń

Dziękuję, że zostawisz ślad :)