03 października 2016

Dużo bransoletek z lawy!

Mały obchodzi dzisiaj 11 urodziny.
W ramach wzruszeń i radości wrzucam nasza ostatnią rozmowę. Wracamy ze szkoły, w melancholii jesiennej kapaninki, jesiony już żółkną, nie śpieszy się nam, wędrujemy powoli.

- Mamo, a jak będę duży, to pojadę na ten wulkan na Sycylii, wiesz? Pani na przyrodzie pokazywała nam bransoletkę z lawy. I tam na wulkanie jest taki pan, który zbiera lawę i robi z niej bransoletki. Ale wulkan dawno nie wybuchł i lawy jest mało, szkoda, co nie, mamo? Ale może znowu wybuchnie. I wtedy będzie dużo bransoletek z lawy dla tego pana, żeby sobie sprzedał i zarobił. A ja ci kupię bransoletkę z lawy, mamo.

Malutki, dziękuję za wszystkie wyśnione bransoletki z lawy, za to, jakim skarbem jesteś, byłeś i będziesz. Za to, że jesteś żywym dowodem na cuda. Za to, że Bóg cię dał, kiedy urodziłeś się z jednym  punktem i czekaliśmy ciemne, długie dni, czekaliśmy na ciebie, a ty walczyłeś, tak dzielnie.
Kubeczku, listku oderwany, 
Wszystkiego najpiękniejszego.
Na zawsze.

 8 komentarzy:

 1. Mały jak zawsze cudny ! 100 lat !

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładne to , Kalino.
  Dzięki
  Mama Muminka Prawdziwego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Największy cud i radość dla rodziców. Małgosia

  OdpowiedzUsuń
 4. O - jak tu pięknie i jasno - dla odmiany;)

  OdpowiedzUsuń
 5. pięknie i prawdziwie napisane Kalino

  OdpowiedzUsuń
 6. Sto lat dla Małego! Niech mu się spełnią jego wszystkie piękne marzenia. To z wybuchem wulkanu niekoniecznie, ale już wyprawa na niego jak najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Sto lat dla Jonatana :)))
  A u nas lada dzień Mały zamieni się w Średniego...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zostawisz ślad :)