29 maja 2018

O niezdążonym króliku, karuzeli i szczęściach

Jestem jak królik z Alicji nie zdążony ze wszystkim. Jestem już spóźniona, spóźniona! Lipy zakwitają, a ja jeszcze nie nazbierałam jaśminu. Dzikie róże kwitną, a ja jeszcze nie mam płatków na cukier. Nie byłam na każdej łące, nie zbierałam poziomek, nie mam syropu ze stokrotek. Czas przyśpieszył, wiosna skurczyła się, znikła pod spódnicą lata, a ja stoję z zegarkiem w reku i tylko patrzę bezradnie.
Co z tego, że wstaję o szóstej, podlewam ogród, obchodzę i inwentaryzuję, co nowego rozkwitło - dzisiaj maki od Maszki! - skoro nie nadążam z cieszeniem się i celebracją wszystkiego. Bo wszystkiego jest za dużo, za szybko znika. Musiałabym nie pracować, śledzić przyrodę całą dobę, a i to za mało. A jeszcze dom. I szkoła! Za trzy tygodnie rada, za dwa trzeba wystawić oceny! A pomidory kwitną i trzeba uszczykiwać. I ściąć rabarbar. I robić dżemy z truskawek. Jaka radość i zgroza zarazem. Chciałabym mieć wszystko, zachłannie, przeżyć całą wiosnę, całe lato, do ostatniego okruszka. I mieć czas na hamak, ognisko, wędrówki po lesie za poziomkami, robienie zdjęć dzikim bzom, zbieranie ziół na pierwsze bukiety. Sama się z siebie śmieję, taka jestem w tym zabawna, jak dziecko, próbujące objąć bukiet baloników. Ciągle mi się wymykają!

Ale próbuję. Rozciągam dobę do granic możliwości, z radością tupiąc bosymi nogami po trawie. Patrzcie, czarne bzy kwitną:) Patrzcie, maki, cały balet Degasa, całe cygańskie spódniczki świata!
Sabina nawiedza nas codziennie, dzisiaj zdybałam ją, jak zasuwała przez drogę, udając niewiniątko.
Piwonie jeszcze. Róże, coraz więcej.
Karuzela dni  kręci w głowie, rozpryskując malutkie szczęścia wokoło.
Dawno nie pamiętam tak intensywnej i szybkiej wiosny, naprawdę.

6 komentarzy:

 1. Ty też tak masz?!Dzięki, że to napisałaś- troche mi lepiej,czy raczej raźniej.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomyślałam sobie, że skoro Ty tyle działasz i nie nadążasz ze wszystkim to ja robiąc mniej nie mam się co łudzić, że nadążę czyli poczułam się lżej :D - Do końca nie jestem pewna jak to zadziałało :)))))
  Ja przeniosłam się do altany i tam przesiaduję, tak po prostu, siedzę, słucham i oglądam. Mąż też tam popija kawkę... zaczynam rozważać dorobienie tam jakiejś polowej umywalki bo zaczynają mi tam zalegać filiżanki po kawie :D
  Cudna róża, bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zamiast wiosny mamy upalne lato. Rośliny zbyt szybko przekwitają. Nie można się nimi w tym roku nacieszyć :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Wegetacja przesunęła się o miesiąc, kwitną lipy w maju. No to lipiec bez lip? Dziwne! Coś się porobiło z matką Naturą albo Najwyższy nie pilnuje klimatu.

  OdpowiedzUsuń
 5. I ja tak czuje już ogóreczki mam małe i cukienie jakieś to wszystko szalone w tym roku oj co to będzie ...��

  OdpowiedzUsuń
 6. I really likes your blog! You have shared the whole concept really well and very beautifully soulful read!Thanks for sharing.
  ดูหนัง

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zostawisz ślad :)