29 grudnia 2013

Emeryt Christmas

- Łi łisz ju emeryt christmas, łi łisz ju emeryt christmas...- podśpiewuje Mały, malując z zapałem po tablicy, którą dostał od  Mikołaja w osobach reprezentantów rodziny. Staję obok, przyglądając się kredowym dziełom i kryję uśmiech - bardzo mi się to emeryt - christmas podoba.
W wełnianych skarpetach, popijając z Miłym herbatę, celebrujemy jeszcze wolne po emeryt- christmas chwile. Spokój, Nat King Cole, drożdżowe bubliczki, już ostatnie i prawdziwa czekolada od Lindta. A słuchając  piosenki Małego,  kucam obok i obejmuję go mocno.
- Nie puszczę cię do końca życia! - oznajmiam mu. Mruga do mnie, uśmiechając się szelmowsko, wcale nie stropiony:
- Wiesz, mamusiu, ja mam tego życia więcej!
Wygadane te dzieciaki...
Aha, i przegrałam w planszowego talizmana, którego Średni dostał na gwiazdkę. A przedtem zostałam zamieniona w ropuchę, a przez klątwę wiedźmy uciekli ode mnie wszyscy przyjaciele. Wygrał Średniak, ale odegramy się jeszcze z Małym.
Choinka zaczyna się sypać nieodwołalnie. Na palcach pod kalinowe brzozy i okna skrada się już wiosenny dziwnie sylwester.
Króliki mają się dobrze ;)3 komentarze:

 1. Cudownie opisany spędzony z synami czas :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny taki czas... nieprawdaż?
  I tylko dla bałwanów zła aura ;)
  Samego dobrego w nadchodzącym roku!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawzajem, Inkwi, Gigo :) Aura wiosenna - kwitną u nas pierwiosnki, trawa zielona mimo końca grudnia a termometr rumieni się ze zmieszania, bo jak tu plus 12 pokazywać w takiej porze?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zostawisz ślad :)