05 sierpnia 2014

Swawole w High Parku

Jedna z włóczęg po tutejszych parkach. Tak, to jest park; dziki, zachwaszczony, pełen butwiejących drzew, wiązówki, plamiącej wyzywającym fioletem ciemną zieleń.


I to też jest ten sam park - troszkę dalej. Wykoszony, wygładzony, pełen piknikujących tubylców.


I to też ten sam park - wierzbowa zatoka, wierzby jak z baśni, lada chwilę i przemówią do nas jak babcia Wierzba w Pocahontas. Te narośle psują mi humor, powiedział Średni. Łabędzie, kaczki, czipmanki, wiewiórki, wędkarze, czaple, błotko, zapach wody, lilie wodne, szuwary. I gra w kółko i krzyżyk na parkowej ścieżce.


Czyjeś małe nogi sporo się nachodziły:)


10 komentarzy:

 1. no tak, to jest prawdziwy park! przechodzący w las na obrzeżach, płynnie i zgodnie z parkową historią i tradycją. Trochę dziwnie się patrzy na taki, w którym nawłocie nie są chwastami, tylko rodzimą roślinnością:-DD
  Piękny liść klonowy i ptaki na patykach!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Watka mi opowiadała o tutejszych roślinkach, czyli native:) Całkiem ich dużo, ludzie pielęgnują je i sadzą. Wkleję następnym razem zdjęcia z James Garden, zobaczysz inna atmosferę, ale tez piekne!

   Usuń
 2. W dzikiej części parku klimaty podobne jak we wrocławskim Parku Wschodnim :)
  Mały podobny do taty :))))
  Pięknie wygląda ten liść klonowy .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobny, rzeczywiście:) A liść fotografowaliśmy namiętnie, nie tylko my. Te połacie trawników koszą taaakimi kosiarkami:)

   Usuń
 3. Każdy Twój ostatni post czytam z zaparty tchem. Jak tam jest niesamowicie!
  A Ty z melodią w opisach, rytmem i zielonością przedstawiasz to w sposób, który pozwala sobie wyobrazić, że taplamy się z Wami w tych miejscach i chwilach : )
  Przesyt zieleni mnie zauroczył..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że moja wakacyjna inwentaryzacja wspomnień, wrażeń i emocji trafia i do Ciebie:) Przed nami jeszcze Floryda, ocean, plaże, bagna no i wielkie, rodzinne wesele, więc miejsc i opisów będzie jeszcze troszkę. Koło czasu się obraca, a my się zmieniamy... dojrzewamy...Uściski, Wrószku:)

   Usuń
  2. Cudownie, więc ja czekam na więcej!
   Tym bardziej, że "Błękitny" i nie tylko bliski jest także mnie : )
   A na weselisku bawcie się superowo!:) wysyłam burzowe pozdrowienia z Finlandii!

   Usuń
 4. Jakież przeurocze te małe nogi! W ogóle cudne masz dzieci, tylko o Dużym coś tajemniczo mało, jedynie prześlizguje się za obiektywem. Piękne są takie połacie zieleni, oglądam z niekrytą przyjemnością.
  B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Duży jest gammą, a gammy są tajemnicze:) A propos gammy pisałam o nim TU http://kalinakalina.blog.onet.pl/2007/10/15/samiec-gamma/

   Usuń
 5. Pięknie jest tam, gdzie jesteście. Czekam na Florydę i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zostawisz ślad :)