06 marca 2015

Mokraczek i nietoperz

Spletli z gałązek i trawy wygodny kosz, do którego zmieścili się wszyscy troje. Atremus usiadł na grzbiecie nietoperza – widocznie nie po raz pierwszy podróżował w ten sposób. Mokraczek zachodził w głowę, co jest źródłem tej niecodziennej przyjaźni i nie miał pojęcia. Chełpliwy jelonek i milczący, aksamitny zabójca... zadrżał, wspominając mroczne spojrzenie nocnego łowcy. Na szczęście, póki co, byli bezpieczni. Póki co...


Zmierzchało się, znad wody nadpływały tajemnicze odgłosy. Olbrzymie uszy nietoperza drgały leciutko. Uchwyciwszy kosz łapami, wzbił się lekko i bezszelestnie w wieczorne niebo. Mokraczek wychylił się poza krawędź kosza – w dole przepływała czarna woda, w której, jak w lustrze, biegło ich odbicie i odbicie wielkiego, żółtawego, sunącego im na spotkanie księżyca.


*

Kolejna malutka porcja - Mokraczek wędruje dalej, a na jego drodze pojawiają się kolejni bohaterowie. Dzisiaj nietoperz - Leonardo. Coraz bliżej do celu:)

2 komentarze:

 1. Tego nietoperza to ja też się trochę boję :-). I o Mokraczka się boję- przypomina mi Małego Księcia na wielkiej pustyni. Mali chłopcy nie powinni mieć bosych nóżek, bo łatwo się skaleczyć.
  Niechby już skończył tę tułaczkę, usiadł przy stole i zjadł. Naleśnika najlepiej:-). Lubię prozaiczne, bezpieczne zakończenia- gdybyś chciała pisać pod publikę:-).
  pozdrawiam, Ewa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie napisałaś o tych bosych nóżkach - ale on jeszcze troszkę powędrowac musi, zanim usiadzie przy stole. Dla siebie musi powędrować i dla tych których spotka, a którzy go potrzebują;)

   Usuń

Dziękuję, że zostawisz ślad :)